Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie premium - najważniejsze cechy

Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest krótka, ale bogata. Standard topowych dokumentów kolekcjonerskich osiągnął poziom najwyższy. Jednak rynek jest zalany produktami o zróżnicowanej jakości, a różnice w cenie potrafią być istotne. Dlatego bezwzględnie warto sprawdzać opinie przed zakupem i wybierać zaufane firmy z pozytywnymi recenzjami.

Podstawową i najbardziej fundamentalną cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest surowiec, z którego zostały wykonane. Jest to właśnie ten materiał który brzmi „metalicznie" gdy puści się dokumenty na blat stołu. Solidny dokument kolekcjonerski ma posiadać: produkcję z poliwęglanu (a nie z słabego PCV).

Wszystkie dane osobowe na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich muszą być robione za pośrednictwem grawerowania laserowego, a nie standardowego druku. Odmienność w koszcie jest spora, więc nic dziwnego, że różnica w cenie też jest znaczna.

W dokumentach z poliwęglanu dane są grawerowane, co można poczuć przeciągając po nich palcem. Porządny dokument kolekcjonerski ma posiadać: Grawerowanie laserowe danych. Prawdziwe dokumenty identyfikacyjne zawierają elementy zauważalne wyłącznie w promieniowaniu ultrafioletowym. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie mają nadruk UV zrobiony z dbałością o detale, z utrzymaniem odpowiednich kolorów i wzorów kompatybilnych z pierwowzorem.

W zależności od typu dokumentu potrafią to być: "Tłoczenie" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Wyczuwalne imiona i nazwiska, Relief na elementach graficznych. Te elementy są super ważne dla porządnego dokumentu kolekcjonerskiego. Do najważniejszych zabezpieczeń tego rodzaju należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - modyfikuje kolor w funkcji od kąta obserwacji. Najlepsze modele zawierają nawet atrapy chipów RFID, które w autentycznych paszportach przechowują dane osobowe. Spójrz się małym detalom, takim jak mikrotekst, tło dokumentu czy elementy wizualne. Słabe falsyfikaty albo w ogóle nie posiadają nadruku UV, albo jest on zrobiony byle jak.

Specjalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim także!), który daje efekt przestrzenności. Mega fajna rzecz i ciężka do skopiowania! Różnorodność propozycji powoduje, że wybór właściwego produktu potrafi stanowić nie lada trudnością. Szeroki wybór istniejących wariantów wymaga od nabywcy dużej wiedzy na temat poziomu wytworzenia. Za bardzo lekkie lub za bardzo wąskie dokumenty to oznaka, że producent żałował na materiale.

Finalną, ale nie gorzej znaczącą cechą wysokiej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest możliwość ich weryfikacji przed zakupem. Lepiej poczekać dzień dodatkowo, ale otrzymać fotografie gotowego dokumentu, nim zostanie dostarczony. Identyfikacja wysokiej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest trudne, jak znasz, na co zwracać uwagę. Warto kupić pojedynczy, ale porządny dokument, aniżeli kilka marnej jakości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *